Tijdens deze wandeling illustreren we de visie van BOS+ op bosuitbreiding en -beheer. We bezoeken shet Pijnven, onderdeel van Bosland. We doen ook de recente bosuitbreiding aan die we daar uitvoerden. IT bedrijf Ordina kocht er 13 ha grond op om te bebossen, met de begeleiding van BOS+. Een grote oppervlakte, wat tot enkele interessante keuzes zorgde, die we dan ook zullen toelichten.
Verder komen ook enkele beleid- en maatschappij gerelateerde bosthema’s aan bod zoals bosuitbreiding en houtproductie. Dat doen we telkens aan de hand van bosbeelden die we zien langs de wandeling.
Het gaat om een voor Vlaanderen groot boscomplex, wat het interessant maakt, maar waardoor de wandeling wel ongeveer 3 uur zal duren.